Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale dizolvare-lichidare firma
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

dizolvare-lichidare firma

buna! am un s.r.l . a carui perioada de suspendare exipra la finele acestei luni....as dori sa dizolv firma ,care sunt pasii care trebuiesc urmati si cam care ar fi costurile? multumesc!
Documentele necesare pentru înregistrarea menţiunilor privind dizolvarea voluntară şi lichidarea SNC, SCS, SRL, SA şi SCA cu numire de lichidator (art. 227 alin. (1), lit. b), d), art. 228 şi art. 233 din Legea nr. 31/1990, republicată, cu modificările şi completările ulterioare):

[ link extern ]
Puteti urma procedura de dizolvare - lichidare voluntara si radiere. Se face in doua etape, documetele necesare pentru aceste doua etape le gasiti aici [ link extern ]
Ca si costuri aproximativ 600 lei pentru ambele etape.
Buna ziua, din pacate linkul extern da eroare 404 Not Found,