Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... inscrieri retroactive in revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

inscrieri retroactive in revisal

daca de ex conducerea s.c.hotaraste diminuarea salariului unui angajat incepand cu data de 01.03.2012 , este legal? se poate modifica in revisal sau trebuie cu data curenta? bineinteles in urma unui act aditional semnat de parti .
Este posibil acest lucru .. insa transmiterea in revisal a modificarii este tardiva ... o astfel de modificare se inregistreaza in registru cel tarziu in ziua lucratoare anterioara implinirii termenului de 20 de zile lucratoare prevazut la art. 17 alin. (5) din Legea nr. 53/2003, republicata.
Cornel Vasile, Consilier juridic
sa inteleg ca ar merge modificarea cu 1 aprilie...
Da, merge modificarea facuta cu data de 01.04.2012 ...
Multumesc din suflet