avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 725 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Decizia CCR 224/2012 - cum recuperez sumele retinute ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Decizia CCR 224/2012 - cum recuperez sumele retinute din pensie?

modaliatatea de recuperare a sumelor de 5.5% retinute ilegal din pensia integrala
Cel mai recent răspuns: crsteo02 , utilizator 23:54, 20 Aprilie 2012
sa inteleg ca mama mea nu mai poate actiona in instanta pentru recuperare?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Diferenta actualizata din cass 5,5% obtinuta in instanta nicolescusonia nicolescusonia Buna ziua, Am obtinut in instanta, pentru mama mea, \\"actualizarea la zi, cu indicele mediu de crestere a preturilor pt fiecare transa reprezentand ... (vezi toată discuția)
Retinerea cass din intreaga pensie a fost declarata neconstitutionala CONSTANTINCINTAR CONSTANTINCINTAR Buna seara... De ceva timp, in orasul in care locuiesc, tot mai multi pensionari depun la Casa de Pensii cereri de restituire a CAS-ului aferent sumei de 740 ... (vezi toată discuția)
Retinerea cass din intreaga pensie a fost declarata neconstitutionala N.BELLU N.BELLU Am inteles ca exista hotarari ale CURTII CONSTITUTIONALE de aplicare a impozitarii cu 5,5% doar pt. valoarea pensiei care depaseste 740 lei. Pt. ca fiecare ... (vezi toată discuția)