Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Criminologie - legislatie, bibliografie privind ...
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Criminologie - legislatie, bibliografie privind delincventa juvenila

va rog frumos sa-mi spune-ti care este legislatia in domeniul delicventei juvenile-forma a deviantei sociale si daca vreti a-ti putea sa-mi recomandati carti cu aceasta tema?
[ link extern ]

Delincventa juvenila in societatea contemporana - Florentina Grecu, Sorin M. Radulescu-Ed. Lumina Lex 2003:
Delincventa juvenila-Emilian Stanisor,ed. Oscar Print 2009;
Psihologia delincventei juvenile-Alina Sanda Vasile,Ed. Universul Juridic 2010

va multumesc mult!