avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 486 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Criminologie - legislatie, bibliografie privind ...
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Criminologie - legislatie, bibliografie privind delincventa juvenila

va rog frumos sa-mi spune-ti care este legislatia in domeniul delicventei juvenile-forma a deviantei sociale si daca vreti a-ti putea sa-mi recomandati carti cu aceasta tema?
Cel mai recent răspuns: gabriela_c2002 , utilizator 20:13, 29 Aprilie 2012
[ link extern ]

Delincventa juvenila in societatea contemporana - Florentina Grecu, Sorin M. Radulescu-Ed. Lumina Lex 2003:
Delincventa juvenila-Emilian Stanisor,ed. Oscar Print 2009;
Psihologia delincventei juvenile-Alina Sanda Vasile,Ed. Universul Juridic 2010



va multumesc mult!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Psihologie judiciara-carti luiza2008 luiza2008 Buna ziua tuturor! Cine ar putea sa imi recomande cateva lucrari de psihologie judiciara? Va multumesc anticipat! O zi buna!:) (vezi toată discuția)
Imi puteti recomanda o asociatie profesionala a consilierilor juridici din bucuresti? ContSters214341 ContSters214341 Deoarece, de curand am observat ca in statutul consilierului juridic este o prevedere care spune ca exercitarea fara drept a profesiei de consilier juridic ... (vezi toată discuția)
Despre extradare ContSters119945 ContSters119945 Buna ziua. Apelez la cunostintele si bunavointa dvs. spre a mi se oferi informatii cu privire la articole, lucrari, manuale, carti, tratate care se refera la ... (vezi toată discuția)