Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Corespondente intre textele din vechiul cod civil si ...
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Corespondente intre textele din vechiul cod civil si cel actual. Lucrare de licenta

Intrebarea mea este dak exista cumva vreun site unde sa scrie corespondente intre textele din vechiul cod civil si cel actual deoarece am de scris in licenta o multime de articole din codul civil, iar in noul cod civil nu mai gasesc nici cum articolul corespondent ( de exemplu art. 1470, 1075 .. -vechiul cod civil). multumesc:)
Nu stiu daca exista un astfel de site,dar va pot recomanda o carte in acest sens.
Noul cod civil si reglementarile anterioare. Prezentare comparativa. Legea de punere in aplicare. Legislatie conexa ed. ingrijita si adnotata de prof. univ. dr. Mona Maria Pivniceru-Ed. Hamangiu.
;)