Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu pentru cresterea copilului
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu pentru cresterea copilului

Buna ziua
Ma confrunt cu urmatoarea problema:o salariata urmeaza sa nasca in luna iunie dar este angajata la noi de 10 luni prin urmare nu poate beneficia de ccc.Inainte a lucrat in afara tarii cu contract timp de 3 ani(zice ca poate dovedi) se ia in calcul si perioada asta, exista vreo directiva europeana in sensul asta ?Multumesc
Da, exista si mai exista si un raspuns dat ieri, tot pe acest forum:
www.avocatnet.ro/content/for...