avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 753 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Vaccin contra cancer col uterin!
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Vaccin contra cancer col uterin!

Buna ziua!
Ni se pun in fata niste hartii,in care este scris....bla bla subsembanul cutare refuz sa vaccinez copilele ... si pe urma imi spune ca s-a facut nu's ce informare,si ca in conformitate cu dispozitiile bla bla,daca refuz imi asum consecintele care decurg din refuz. Cunosc dispozitia care spune ca daca refuz o operatie sau o fac dupa ce doctorul MI-A EXPLICAT CE SE VA INTAMPLA...imi asum raspunderea da' aici nu a explicat nimeni si nimic..parca suntem tembeli! sau ei ne cred tembeli...
Ce stiti despre subiectul acesta ,ca la televizor n-ai ce sa intelegi???
Multumesc
Aceste substante nocive aparute in alimentatie punand la un loc si politica de a descuraja viata la tara prin asa -zise gripe de tot felul la animale, tot felul de boli care mai de care, inexistente in urma cu zeci de ani in urma, boli din laborator, rezulta clar ceea ce vor sa faca. imi aduc aminte despre sumit-urile de la gneva sau mai stiu eu de unde in care "capii" lumii discutau despre reducerea populatiei globului pe fata, direct. Rezolvarea e simpla, refuzul acestor vaccinuri, traiul la tara unde inca nu au ajuns sa controleze totul asa de mult, sa nu mai ai de unde manca sanatos.
wirtej a scris:

Industria farmaceutica ar da faliment daca doctorii ar admite ca medicamentele sunt toxice; ca ele nu vindeca, ci imbolnavesc, nu aduc la viata, ci produc un genocid fara precedent. La fel, marile corporatii alimentare ar inceta folosirea la scara industriala a aditivilor si ar disparea complet, daca agentiile responsabile de protectia consumatorului ar admite ca acestia sunt extrem de nocivi si provoaca boli grave. Dar „ei" ne fac sa credem ca noi suntem de
vina, fiind sensibili la anumite substante, si nu ei, care au contaminat toate alimentele cu substante otravitoare.
La ora actuala, tehnologiile moderne folosesc aproape 70.000 de substante chimice,iar numarul lor creste anual cu alte aproape 2.000. Rezultateleacestor studii au aratat ca in sânge au aparut in ultimele deceniiintre 120 si 160 de substante chimice xenobiotice, care nu au existat inainte. Un numar mare din aceste substante sunt cancerigene,mutagene sau teratogene.Acesti ucigasi tacuti, aditivii,se acumuleaza gradat in organism, grabind aparitia cancerului, a bolilor cronice, degenerative, autoimune sau genetice.Potrivit statisticilor Organizatiei Mondiale a Sanatatii (OMS), peste 30% dintre cazurile de cancer pot fi evitate doar prin adoptarea unui regim de alimentatie sanatos.


Aceste substante nocive aparute in alimentatie punand la un loc si politica de a descuraja viata la tara prin asa -zise gripe de tot felul la animale, tot felul de boli care mai de care, inexistente in urma cu zeci de ani in urma, boli din laborator, rezulta clar ceea ce vor sa faca. imi aduc aminte despre sumit-urile de la gneva sau mai stiu eu de unde in care "capii" lumii discutau despre reducerea populatiei globului pe fata, direct. Rezolvarea e simpla, refuzul acestor vaccinuri, traiul la tara unde inca nu au ajuns sa controleze totul asa de mult, sa nu mai ai de unde manca sanatos.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Gripa porcina, intre interese financiare si soriciul obrazului... alex9ys alex9ys Doamnelor si Domnilor, prezenti pe acest forum... Cu plecaciune va rog de iertare pentru indrazneala de a posta o intrebare, care a capatat o consistenta ... (vezi toată discuția)
Gripa noua h1n1 si vaccinarea freeanifer freeanifer Buna ziua, O data cu inmultirea cazurilor de gripa @noua@ , si chiar decese as vrea sa stiu daca sunteti dispusi sa va vaccinati impotriva ei. Este o ... (vezi toată discuția)
H1n1 handsu handsu Gripa porcina este o exagerare - concluzioneaza CBS News din SUA . Cele mai recente date WHO sustin , ca in intreaga lume exista 415 mii de imbolnaviri ... (vezi toată discuția)