Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... act aditional fara stampila de la ITM
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

act aditional fara stampila de la ITM

este valabil acest act aditional emis in data de 01 05 2011 daca nu are stampila de la ITM ?
la care "acest" act aditional faceti referire?
ccbprivat a scris:
la care "acest" act aditional faceti referire?

Posibil ca face referire la un act aditional la C.I.M.

Sigur ca este valabil, incepand cu 1 ianuarie 2011 s-au desfiintat carnetele de munca, iar toate modificarile intervenite in contractul de munca se opereaza direct in ReviSal si se transmit la I.T.M.

Gabrielle a scris: "Posibil ca face referire ...", cu tot respectul, pentru un bun raspuns ai nevoie de o intrebare completa, fara presupunerea ca cel care a pus-o ar fi dorit sa spuna ceea ce cred eu ca ar fi rapunsul
foros a scris:

este valabil acest act aditional emis in data de 01 05 2011 daca nu are stampila de la ITM ?

Orice act aditional semnat de ambele parti adica atat angajator si angajat, este valabil incepand cu 01.01.2011 fara a mai purta stampila ITM-ului si semnatura unui inspector ITM.
Cu tot respectul pentru raspunsul Dvs. uneori mai trebuie sa si interpretam ceea ce doresc userii sa transmita prin mesajele postate.:)
Daca raspunsurile noastre sunt eronate, cu siguranta va interveni si ne va lamuri.
Gabriela Monica Ionescu, Consultant fiscal