avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 203 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... treapta superioara de salarizare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

treapta superioara de salarizare

Sunt asistent medical principal cu PL.si in curand voi sustine un examen de trecere intr-o treapta superioara profesionala conform studiilor finalizate
- in cadrul Facultatiide Medicina si Somatologie specializarea Asistenta medicala studii de 4 ani-- si am o nelamurire :salarizarea conform legii salarizarii ,asa cum am descifrat-o eu !!ar fi mai mica ? se poate asa ceva?
sau pot fi salarizata tot ca as medical principal dar cu studiisuperioare?
cum se ierarhizeaza acesta trecere ?
multumesc anticipat
Cel mai recent răspuns: ContSters136493 , utilizator 17:33, 22 Aprilie 2012
Veti fi incadrata si salarizata ca asistent medical cu st. superioare,gradul imediat superior debutantului,in cf. cu lg. salarizarii.Veti pierde gradul de principal,care era obtinut pt. incadrarea de am pl.si salariul va fi mai mic.Gradul principal il veti putea obtine pt. noua incadrare abia peste 3 ani.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Asistenti medicali licentiati ctgadina ctgadina Este cineva care a absolvit Facultatea de medicina la specialitatea asistent medical GENERALIST SI CARE SA AIBA VECHIME IN MUNCA peste 10 ani?.Eu am 13 ani ... (vezi toată discuția)
Salarizare buhum buhum lucrez intr-un spital de urgenta ,am finalizat studii superioare de asistenta medicala. doresc sa ma informez in legatura cu salarizarea aferenta studiilor ... (vezi toată discuția)