avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 511 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Prescriere biroul de credite.
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Prescriere biroul de credite.

Am facut un credit in2006 si am ramas restant3luni .am fost sa muncesc in italia am trimis banii in tara dar eram deja la biroul de credite..Ma cautat o firma de recuperare cu amenintari o perioada dar au renuntat.Intrebarea mea este daca mai sint la biroul de credit si cum pot sa aflu?

Cel mai recent răspuns: ContSters194995 , utilizator 17:42, 23 Aprilie 2012
Stergerea de la biroul de credit se face dupa 4 ani conditionat de achitarea ratelor restante
Mergti la orice birou de intermedieri credite cu CNP-ul si solicitati o verificare daca puteti accesa un credit. Ei va verifica si va spun daca mai sunteti in baza de date a centralei de incidente plati.
Ultima modificare: Sâmbătă, 21 Aprilie 2012
Marcel Mihalache, Avocat
adica sa simulez un inprumut sau cam asa ceva
Scrieti un mail la adresa : situatie@birouldecredit.ro, va prezentati si cereti informatia.
Va arata ei calea.
floroiumarius a scris:

adica sa simulez un inprumut sau cam asa ceva



Cam asa ceva, nu va costa nimic.

Alte discuții în legătură

Cum pot sa scap de inscrierea la biroul de credite ? DomnulGeo DomnulGeo Buna ziua, Acum un an am girat ca fidejusor pentru un credit luat de firma sotiei. Firma a avut ceva probleme iar creditul a ajuns sa fie executat. Prin ... (vezi toată discuția)
Restanta fantoma sorincosma sorincosma Buna seara Am incercat sa scot de la o banca un card avantaj dar mi se spune ca nu pot pentru ca in baza de date figurez cu o restanta de 13 ron de 71 zile ... (vezi toată discuția)
Cetelem giubaca69 giubaca69 Bună ziua :) doresc să mă lămuriți cu privire la cele ce am să vă expun ! Tatal meu avea un card CETELEM de pe care a scos in cateva randuri anumite ... (vezi toată discuția)