Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... banca itm-uri?
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

banca itm-uri?

Buna ziua.Am si eu o intrebare.La noi in baia mare a venit o firma care da credit ,am sunat ieri la numarul respectiv luat din ziar si mia zis in felul urmator ca ei sunt o banca itm si am zis ok.pe mine ma intereseaza daca ei te cauta in baza de rau plasniciX-(am avut un credit care ma bagat in baza de date cu 180 de zile de rau plasnic .#-o va rog un raspuns.daca te cauta in baza de data de rau plasnic.
Cuvantul pe care nu-l nimeriti e " platnic" ( rau-platnic= rau de plata).
Verificarile facute la Biroul de Credit si/sau Centrala Riscurilor Bancare reprezinta numai o etapa a procesului de creditare care nu este musai una eliminatorie.

Daca mai luati un credit desi nu l-ati platit nici pe cel precedent, cititi cu atentie contractul inainte de a-l semna.

Mai cititi o data in ziar despre ce firma e vb/ cine acorda aceste credite
Aveti mare grija sa nu fie acea firma care se schimba din judet in judet, care cere comision de analiza si in contract figureaza ca banii sunt acordati prin tragere la sorti si pot fi disbursati oricand pe durata derularii contractului, adica in 25 de ani. Bine-nteles ca nimeni nu e "tras la sorti". Si legat de creditul din BC, depinde cand a fost restanta, cat timp a trecut de atunci, multe banci nu tin cont de istoricul mai vechid e 2 ani daca nu e repetitiv.