Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... carte de munca online
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

carte de munca online

pe ce site pot vedea cartea mea de munca online?
Nu aveti cum sa vedeti asa ceva ... daca doriti sa stiti daca c.i.m. a fost transmis prin REVISAl, atunci :
- potrivit HG nr.500/2011 privind registrul general de evidenta a salariatilor , cu completarile ulterioare , art.8 alin.3 lit.b din hotararea mai sus mentionata , coroborat cu art.34 alin.5 din Legea nr.53/2003 republicata, “la solicitarea scrisa a salariatului sau a unui fost salariat angajatorul este obligat sa ii elibereze acestuia copii ale paginilor din registrul electronic care cuprind inscrierile referitoare la persoana sa si/sau un document care sa ateste activitatea desfasurata de acesta, durata activitatii, salariul, vechimea in munca, in meserie si in specialitate, astfel cum rezulta din registrul de evidenta si din dosarul de personal, in termen de cel mult 15 zile de la data solicitarii”.

- in caz de refuz , puteti sesiza ITM-ul.