Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Gestiune restaurant si bar actvitate sezoniera
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Gestiune restaurant si bar actvitate sezoniera

Buna ziua, adresez o intrebare cunoscatorilor.
Daca stie cineva cum este bine de tinut o contabilitate de gestiune pentru restaurant si bar cu activitate sezoniera , pana anul acesta am tinut cantitativ valoric si a fost complicat pentru ca stocurile fizice nu corespundeau cu scripticul niciodata , retetele se schimba de la an la an , de la bucatar la bucatar. M-am gandit de anul acesta sa tin evidenta doar valorica si anume marfa bar in 371 cu adaos comercial si marfa bucatarie in 3021 cu descarcare de gestiune cu formula k .
Va rog daca ma poate ajuta cineva cu un sfat in aceasta privinta , si daca este corect si legal. Multumesc
Este corecta si legala solutia dvs.
Multumesc frumos pentru raspuns.