Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Cum aflu numele vecinului cu care sunt in litigiu?
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Cum aflu numele vecinului cu care sunt in litigiu?

Cum aflu numele vecinului cu care sunt in litigiu cu privire la pozitia gardului?Vreau sa-l actionez in justitie. Am fost la sectia financiara si mi-au spus ca nu ma pot ajuta pt. ca informatia e confidentiala. La politie, sectoristul mi-a spus ca nu are acces la aceste date. Ei nu au facut cadastru si intabulare.
Multumesc anticipat
Zamfira Gabriela, utilizator
[Editat - raspunde unui mesaj sters]

cel mai simplu e sa intrebi prin vecini
Ares-3, moderator
vecinii nu ii cunosc nici ei prea bine ca au fost plecati mult timp si s-au intors de curand, ei fiind mostenitori.
Solicitaţi primăriei un plan cadastral, printr-o adresă scisă şi înregistrată. Acolo veţi găsi , lotul d-voastră , bineînţeles lângă al vecinului. Pe plan este scris nr. de parcelă şi cu nr. respectiv cereţi un extras de C.F de informare. Dar cel mai simplu este tot cu ajutorul altor vecini.vecini. Chiar dacă sunt moştenitori, sunt moştenitorii cuiva , X, . Tot la primărie, puteţi afla din registrul agricol, care este de fapt o informaţie publică.
Eu locuiesc in Bucuresti, nu cred ca exista registru agricol si problema e ca ei nu au facut niciodata cadastru, deci nu cred ca se afla in baza de date, actele lor sunt vechi de pe vremea lui Ceausescu. Sunt niste oameni recalcitranti si nu se au bine cu nici un vecin.:sorry:

[Editat - etnia nu are importanta, pe forum nu sunt permise mesaje cu tenta rasista sau xenofoba. Mutumesc pentru intelegere]
Ares-3, moderator
Eu aş pune un nume fictiv si la primul termen solicitare la instanţă să facă adresă la directia taxe si impozite pt a afla numele proprietarului, întrucât diligenţele făcute de dvs nu au dat rezultate