Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... instiintare plata taxa radio persoane juridice
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

instiintare plata taxa radio persoane juridice

Buna ziua,
Va rog sa-mi dati un sfat referitor la plata taxei radio. Am o firma care are sediul social la domiciliu, unde mai platesc aceasta taxa pe factura de la ENEL. Nu stiu daca este important dar firma are 2 salariati. De 2 zile am primit de la Soc de Radiodifuziune o instiintare de plata in care se scrie cu majuscule ca " persoanele juridice din RO au obligatia sa plateasca o taxa lunara pentru serviciul de radiodifuziune" Este normala o astfel de taxa tinand cont ca platesc acest serviciu pe persoana fizica? Mentionez ca am punct de lucru la o alta adresa unde platesc utilitatile proprietarului. Am citit recent ca aceasta taxa s-ar fi anulat. Este adevarat? Multumesc anticipat!
Cu consideratie,
Buna seara,

din experienta personala si din experienta altora.....trebuie pur si simplu sa ignorati acea notificare de plata!!!!!
Deocamdata asta o sa fac. Multumesc pt raspuns.
pana la urma ce ati facut? ati platit-o sau nu? ce raspuns ati primit de la SRR? - sunt in acceiasi situatie si cautam pe forum discutii care sa ma lumineze.