avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 570 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Inmatriculari motociclete
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Inmatriculari motociclete

Buna ziua, ma intereseaza cum se inmatriculeaza o motocicleta de provenienta zona euro, pasii ce trebuiesc urmati si taxele ce trebuiesc achitate.
Cel mai recent răspuns: carmen01011958 , moderator 10:03, 3 Mai 2012
Este la fel ca la inmatricularea oricarui vehicul.
Consultati aici :
[ link extern ]

- inmatriculare permanenta vehicul nou importat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Inmatriculare moto fara acte provenienta helene82 helene82 Buna ziua! As dori sa ma ajutati cu o informatie, un punct de \"plecare\" macar, in urmatoarea situatie: -tatal meu a luat acum cateva luni, de la un centru ... (vezi toată discuția)
Inmatriculare auto provenienta non ue AlexGeorge2017 AlexGeorge2017 Buna ziua , va rog daca aveti timp sa ma lamuriti in urmatoarea intrebare: Am cumparat un autovehicul dintr o tara non-ue, mai exact din ... (vezi toată discuția)
Înmatriculare auto din uk Alexm99 Alexm99 Buna ziua, știe cineva daca se mai înmatriculează autoturismele cu volan pe dreapta aduse din Anglia? Am programare la RAR săptămână viitoare și ... (vezi toată discuția)