Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Pot infinta o asociatie de crescatori de animale pe un ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Pot infinta o asociatie de crescatori de animale pe un ii

pasi de urmat si durata infintarii
Asociatia poate fi infiintata pe structura unui ong reglementata de og 26 din 2000 cu privire la asociatii si fundatii. Cam intr-o luna de zile puteti sa o aveti infiintata dar acest termen se poate intinde mai mult in functie de cat de bine si repede pregatiti actele pentru dosarul de infiintare ce trebuie depus.

Citeste mai mult: www.avocatnet.ro/content/for...
Va recomand sa va infiintati o societate cooperativa agricola reglementata de Legea nr. 566/2004 - legea cooperatiei agricole. Ceva detalii gasiti aici: www.avocatnet.ro/content/art...