Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... inscriere auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

inscriere auto

am cumparat un autoturism dacia din 2002 pe injectie,la inscrierea pe numele meu cat ma costa taxa?taxa de inscriere.credeti ca o sa am probleme la inscriere cu geamurile ionizate?va multumesc anticipat.o zi buna.
Pentru geamuri daca nu sunt mentionate in cartea de identitate si daca nu detineti document de conformitate,veti intampina greutati la RAR
geamurile inonizate sunt legale daca sunt in partea din spate a auto(luneta,dreapta,stanga-spate)sau dak au fost omologate(certificat de omologare folie cand au fost montate)