Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... ce cod penal este in vigoare
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

ce cod penal este in vigoare

ce cod penal este in vigoare la ora actuala??
LEGE nr.15 din 21 iunie 1968
Codul Penal al României
cel din 2009 nu e intrat in vigoare? tot pe cel din 1968 se merge???
In 2009 au fost promovate modificari ale cp din 1968.
Este in vigoare codul civil din 21 iunie 1968 revizuit, actualizat, republicat si modificat
sa inteleg ca trebuie sa iau in considerare codul penal 2009, adica acesta [ link extern ] ?
va intreb pentru ca in Cp 2009 pedepsele sunt diferite fata de cel din 1968