Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Semnatura electronica la BRD
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Semnatura electronica la BRD

Buna ziua! E normal la un schimb valutar la BRD sa mi se ceara sa semnez electronic ? Au motivat ca nu am mai facut la ei operatiuni bancare si ca trebuie sa aiba semnatura mea. De ce le trebuie semantura electronica a clientilor si daca e legal ce se intampla
Am inteles despre ce este vorba: si anume despre un specimen de semnatura “modern”, care sa poata fi utilizat in toate unitatile BRD din tara, pentru situatia in care vrei sa faci operatiuni in acea unitate, dar nu este obligatoriu. Probabil unii angajati ai BRD sufera de exces de zel sau doar se “scot castanele” cu mana lor. Eu am hotarat sa duc buletinul la scanat si sa refuz semnatura electronica. Momentan, eu chiar nu am nevoie de ea.:thumbup: