Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... exhumare
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

exhumare

Am lucrare de licenta cu titlu procedura exhumarii dpv juridic. Am cautat pe net, dar bibliografia privitoare la aceasta tema este extrem de saraca, as putea spune chiar inexistenta. Cu exceptia unui Tratat de Criminalistica antic si Tratatului de ML a lui Belis din 1985, nu am gasit nimic. Pe net se desfasoara numai subiecte pt tabloide (Madalina Manole, sotii Ceausescu s.a.). Va rog sa ma ajutati daca stiti unde pot sa gasesc cazuistica legata de incalcarea procedurilor de exhumare, cazuri motivate in care s-a refuzat o solicitare de exhumare etc.) Am nevoie chiar si de bibliografie europeana si nu numai. Orice indiciu care are legatura cu partea juridica a temei mai sus mentionate imi va fi de mare folos.
Va multumesc anticipat!
Pai...cam ce aveti asta exista...

Incercati pe la parchete sa aveti acces la diferite dosare.
Trebuie sa studiati direct de la dosare daca vreti mai mult.