Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Instrainare autoturism mostenit
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Instrainare autoturism mostenit

1.Exista o Dacia 1300 veche;
2.Proprietarul decedat de 2 ani;
3.Mostenitorii,sotia si fiica,vor sa o dea la programul Rabla cat mai simplu si cat mai ieftin,in deplina intelegere;
Care este procedura cea mai simpla,ieftina si rapida?
Cu multumiri pentru consultanta!
Daca sotia si fiica sunt coproprietari,pentru materializarea dorintei de predare auto la remat,
una dintre cele 2 persoane sa incheie procura notariala in favoarea ceilalte,in vederea predarii auto la unitate specializata