Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Un autoturism care deja a fost radiat poate sa mai fie ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Un autoturism care deja a fost radiat poate sa mai fie inscris in programul Rabla?

Un autoturism care deja a fost radiat poate sa mai fie inscris in programul Rabla? Vecinul meu (84 de ani) are un auto cumparat in 1968 si care este radiat deja dar inca mai are factura originala data de IDMS (cu serie sasiu, motor, etc) pt dovada proprietatii. Multumesc anticipat.
Daca vehiculul a fost deja radiat el nu mai exista.
Este ca si cum ati spune ca o persoana care a decedat dar are certificat de nastere mai poate sa moara inca o data.