Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... curs evaluare riscuri SSM
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

curs evaluare riscuri SSM

Buna Dimineata,

Vreu impreuna cu o prietena sa infiintam un Serviciu Extern de Prevenire si Protectie, dar avem urmatoarea problema: ea a efectuat cursul de evaluare riscuri cu ARSSM, organizat cu fonduri europene, care acum ii spun ca nu este recunoscut, si nu poate face nimic cu acest curs. Deci, a piersut timpul 3 luni de pomana.
Ce putem face ?
intrebati la Inspectia Muncii (printr-un mail) daca este valabil cursul numai sa dati mai multe detalii. Presupun ca cei de la ITM v-au spus ca nu este valabil cursul, dar daca Inspectia Muncii il considera valabil nu vor avea incotro si-l vor accepta si ei.
inspectorSSM, utilizator