Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... decont decheltuieli vs. ordin de deplasare ( delegatie)
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

decont decheltuieli vs. ordin de deplasare ( delegatie)

cand se utilizeaza cele doua, care este asemanarea si deoseboirea dintre ele? multumesc.
decontul de cheltuieli se utilizeaza pentru a deconta cheluielile efectuate in decurs de o luna prin bonuri fiscale(care nu au factura),dar poate fi atasat si o delegatie pentru deplasare la locul achizitiei cind se face transportul cu masina societati(se poate pune si foaie de parcurs).
ordinul de deplasare(delegatia )se foloseste frecvent la deplasarea in alta localitatea si pe verso se face decontul de cheltuieli aferente deplasari(bilete transport,ch. masa,diversechelt.,taxa parcare,diurna ,etc.)
iulia53, utilizator