Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Hartuire
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Hartuire

am stat impreuna cu un baiat 4 ani de zile.... ne-am despartit si acum nu ma lasa in pace ... ma ameninta ... imi cere bani... as dori sa stiu cum pot sa fac o reclamatie la politie sa nu se mai apropie de mine sau in cazul in care patesc ceva este el de vine ?? am nevoie de ordin judecatoriesc?? multumesc din inima
Puteti face o plangere la politie insa ca sa aveti succes ar fi recomandabil sa mergeti insotita de avocat deoarece politia nu prea ia in seama astfel de probleme.
dar problema este ca nu am dovezi ... lucruriile aceste mi le spune pe gura .... nu prin mesaje sau e-mailuri....
Incercati sa umblati insotita de o prietena.
Ar fi un inceput sa aveti o dovada.
Poate sa fie si o ruda.
tatal meu vitreg ar fi ok???
Da, nu conteaza, martor sa fie.