avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1609 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... constructie gard
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

constructie gard

buna ziua!am o superficie pe un teren,pe care am construit o spalatorie auto,care este intabulata pe numele meu in cf.!proprietarul terenului m-a dat in judecata sa-i platesc chirie pe teren(in superficie nu se precizeaza nici un fel de chirie),a castigat in instanta,am platit despagubirile care au fost stabilite,dar nu sunt lasat sa ridic gard intre mine si vecinul(care este tatal proprietarului)meu,chiar daca am vrut sa-l ridic pe terenul care mi-ai fost dat in superficie si pentru care am platit chirie.neridicand gardul nimeni nu vrea sa inchirieze spalatoria auto de la mine,in asa fel eu pierd in fiecare luna o suma frumusica de bani!cum as putea sa ridic gardul,ce modalitati exista,pentru a putea utiliza spalatoria in scopul in care am construit-o!va multumesc

Alte discuții în legătură

Constructie gard ionelcocilnau ionelcocilnau Buna ziua.am un drept de superficie pe un teren,pe termen nelimitat ,dar in declaratia data la notar s-a omis precizarea cu construirea gardului( vecinul ... (vezi toată discuția)
Drept de superficie maxxx maxxx as dori sa aflu daca exista o modalitate legala de stingere sau incetare a dreptului de superficie constand in infiintarea si folosirea unei livezi pe terenul ... (vezi toată discuția)
Stabilirea de catre un expert a prejudiciului ionelcocilnau ionelcocilnau buna ziua!as dori sa ma lamuriti daca se poate intr-o problema legata de stabilirea unor despagubiri.sunt intr-un proces cu cineva care mi-a facut superficie ... (vezi toată discuția)