Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Cod(uri) CAEN pentru fast-food sau clatitarie?
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Cod(uri) CAEN pentru fast-food sau clatitarie?

Buna ziua,

Doresc sa imi deschid o intreprindere mica care sa se axeze pe producerea si comercializarea clatitelor dar la acestea sa pot vinde si un suc, o cafea. In CAEN m-am uita si consider ca ar intra la 5610, 5629 si 4617. Considerati ca este corect? Deoarece eu stiu ca, clatitariile sunt clasificate separat ca unitate de alimentatie publica in legislatia turistica.
Ma puteti lamuri va rog.

Multumesc o zi buna!
ElenaComanescu, utilizator
Din ceea ce v-am scris orientati-va la 5 coduri care considerati ca sunt relevante pentru activitatea pe care o veti desfasura.