Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Operare in revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Operare in revisal

Buna ziua, va rog daca ma poate ajuta cineva cu o informatie: in cazul unui SRL administratorul poate opera in revisal fara a fi nevoit sa incheie un contract cu o firma specializata sau sa delege pe un angajat? Dar in cazul unei II poate persoana cere detine intreprinderea individuala sa opereze in revisal?
Va rog daca se poate sa imi dati cat mai multe informatii.
Va multumesc!
va rog sa cititi acest link o sa va lamuriti..
[ link extern ]
In Revisal poate opera oricine cunoaste user si parola, dar responsabilitatea corectitudinii datelor este a persoanei imputernicita sa faca aceste operatiuni, imputernicit care figureaza in evidenta ITM din momentul in care a primit plicul sigilat cu user si parola.
Multumesc pentru raspuns dar nu m-am chiar lamurit, daca ma puteti ajuta cu un raspuns concret v-as multumi frumos.
Deci practic administratorul poate opera chiar daca nu este angajat al socitatii si nu are facute cursuri in resurse umane.
Multumesc pentru raspuns
S.r.l.-ul este nou constituit si nu are inca Revisal sau este mai vechi si deja s-a operat in Revisal?