Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Care este baza legala pentru cheltuielile de protocol ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Care este baza legala pentru cheltuielile de protocol in administratia publica locala?

Care este baza legala pentru cheltuielile de protocol in administratia publica locala? la primarii de exemplu, pentru a putea cumpara pentru diverse delegatii, apa, sucuri, etc., sau in cadrul unor actiuni culturale?
Pai asta-i problema, ca nu prea exista. La ultimul control al Curtii de Conturi ni s-a spus clar ca nu putem prevede bani in buget pentru "protocol". De cand ma stiu, cafeaua, zaharul si sucurile la servici le-am cumparat din buzunar:(