Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Lege scutire plata credite pentru cei care au in ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Lege scutire plata credite pentru cei care au in ingrijire un copil cu dizabilitati

conform carei legi , daca exista, persoanele care au un ingrijire un copil cu handicap sunt scutite e la plata crediteleor achizitionate si daca intr-adevar un copil cu handicap avansat beneficiaza de tratament gratuit madical?
legea 448 din 18 dec 2006. Cercetati si vedeti si alte drepturi care-i parvin unei persoane cu handicap.
Nici o lege nu va scuteste de la plata creditelor