Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Decizie de incetare a cim
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Decizie de incetare a cim

Buna.
Va rog sa-mi spuneti cate zile am la dispozitie pentru a transmite la itm un cim incetat.
Multumesc
Incetarea c.i.m. se transmite prin REVISAL la data incetarii c.i.m. ...
Art. 4 din HG nr.500/2011:
(1) Completarea, respectiv inregistrarea in registru a elementelor prevazute la art. 3 alin. (2) se face dupa cum urmeaza:
......
d) elementele prevazute la art. 3 alin. (2) lit. i) se inregistreaza in registru la data incetarii contractului individual de munca/la data luarii la cunostinta a evenimentului ce a determinat, in conditiile legii, incetarea contractului individual de munca;
....