Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Infiintare gradinita particulara. Procedura si avize
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Infiintare gradinita particulara. Procedura si avize

Va rog, imi puteti spune pasii de urmat pentru infiintarea unei gradinite particulare?
Cum o infiintez, sub forma unei fundatii non profit, asociatii? Apoi , dupa obtinerea unei HJ ce fac efectiv, ce avize trebuie sa obtine si de la ce institutii? (inteleg ca nu o pot infiinta sub forma unei societati comerciale)

Va multumesc.
Va poate fi de folos:
www.avocatnet.ro/content/for...
Topicul indicat de dvs. este vechi, din anul 2008. Legislatia s-a schimbat.
Inteleg ca nu se poate infiinta o gradinita privata printr-un SRL.