avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 615 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Infiintare gradinita particulara. Procedura si avize
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Infiintare gradinita particulara. Procedura si avize

Va rog, imi puteti spune pasii de urmat pentru infiintarea unei gradinite particulare?
Cum o infiintez, sub forma unei fundatii non profit, asociatii? Apoi , dupa obtinerea unei HJ ce fac efectiv, ce avize trebuie sa obtine si de la ce institutii? (inteleg ca nu o pot infiinta sub forma unei societati comerciale)

Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: DanyD , utilizator 07:50, 10 Mai 2012
Va poate fi de folos:
www.avocatnet.ro/content/for...
Topicul indicat de dvs. este vechi, din anul 2008. Legislatia s-a schimbat.
Inteleg ca nu se poate infiinta o gradinita privata printr-un SRL.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Societate comerciala non profit pentru gradinita privata? flaminia_bc flaminia_bc Sunt intr-o dilema, nu gasesc nicaieri ultimele norme privind infiintarea unei gradinite private, pana la urma trebuie neaparat o societate comerciala non ... (vezi toată discuția)
Infiintare gradinita particulara myangel myangel Vreau sa infiintez o gradinita particulara. Deocamdata studiez piata, dar am nevoie de cateva informatii... Care e forma juridica cea mai indicata ? Care sunt ... (vezi toată discuția)
Acte infiintare gradinita privata GALAG GALAG Buna ziua! As dori sa stiu ce acte imi trebuiesc (prin asta inteleg inclusiv avize, conditii speciale legale, etc) ca sa infiintez o gradinita privata. De ... (vezi toată discuția)