Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... amenda transmitere revisal intarzaiat
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

amenda transmitere revisal intarzaiat

Buna ziua,

In cazut in care dorim transmiterea unui revisal acum, dar data contractului este octombrie 2011 care ar fi amenda ce trebuie platita sau alte implicatii care costa?

Multumesc frumos.
Amenda este cuprinsa intre 5000 lei si 8000 lei , potrivit art.9 alin.1 lit.c coroborat cu art.9 alin.2 lit,.b din HG nr.500/2011.

Insa este posibil sa scapati si cu avertisment ... de care ITM apartineti?
ITM Suceava.... asa de mult...
Da, asa de mult ... verificati textele de lege indicate de mine si veti observa ca acesta este cuantumul amenzii pentru netransmiterea in termen a REVISAL-ului ...
chiar s-ar putea rezolva si cu un advertisment? adica nu este obligatoriu amenda?

multumesc
In principiu, este posibil sa primiti si avertisment daca societatea nu a mai fost sanctionata de catre ITM ...