avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 550 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Pedeapsa cu suspendarea conditionata a executarii ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Pedeapsa cu suspendarea conditionata a executarii pedepsei-recurs

daca instanta de fond da pedeapsa cu suspendare , procurorul face recurs si agraveaza situatia , noi putem face recurs pt a revenii la pedeapsa data in fond?
Cel mai recent răspuns: ContSters178374 , utilizator 17:04, 21 Mai 2012
puteti face recurs pentru a cere mentinerea solutiei de fond, dar atentie la termenul de recurs.
Stati putin ca n-am inteles.
Ati spus ca "procurorul face recurs si agraveaza situatia". Inteleg de aici ca deja s-a judecat recursul?
Daca da, atunci dvs. nu mai aveti nici o cale de atac.
la cat timp pot face recurs la recursul procurorului . nu sa judecat recursul procurorului
Dvs. nu puteti face recurs la "recursul procurorului". Ati avut un termen de 10 zile de la pronuntare sa faceti recurs.
Daca nu ati facut in termen atunci nu mai aveti cum sa faceti asta.
Nu mai aveti decat sa combateti recursul procurorului la proces.
Ar fi bine sa precizati despre ce infractiune este vorba.
Daca parchetul a declarat recurs nu veti mai putea declara ulterior recurs la recurs.

Alte discuții în legătură

Recurs okey okey dupa darea sentintei a judecatorilor pt inculpat ( suspendare conditionata ) care este de acord cu sentinta , procurorul poate face recurs , la care inculpatul ... (vezi toată discuția)
Circumstante atenuante nikolos nikolos in cazul unui penal art 178 aln 2si 4 si art 184 alin 2 exista si concurs de infractiuni .Pentru inculpat ca circumstante atenuante se pot lua in consideratie ... (vezi toată discuția)
Accident rutier liliana84 liliana84 Buna seara Sotul meu a avut un accident rutier anul trecut soldat cu moartea unui om si distrugerea partiala a unui gard.Ne-am inteles cu partile vatamate si ... (vezi toată discuția)