Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Pedeapsa cu suspendarea conditionata a executarii ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Pedeapsa cu suspendarea conditionata a executarii pedepsei-recurs

daca instanta de fond da pedeapsa cu suspendare , procurorul face recurs si agraveaza situatia , noi putem face recurs pt a revenii la pedeapsa data in fond?
puteti face recurs pentru a cere mentinerea solutiei de fond, dar atentie la termenul de recurs.
Stati putin ca n-am inteles.
Ati spus ca "procurorul face recurs si agraveaza situatia". Inteleg de aici ca deja s-a judecat recursul?
Daca da, atunci dvs. nu mai aveti nici o cale de atac.
la cat timp pot face recurs la recursul procurorului . nu sa judecat recursul procurorului
Dvs. nu puteti face recurs la "recursul procurorului". Ati avut un termen de 10 zile de la pronuntare sa faceti recurs.
Daca nu ati facut in termen atunci nu mai aveti cum sa faceti asta.
Nu mai aveti decat sa combateti recursul procurorului la proces.
Ar fi bine sa precizati despre ce infractiune este vorba.
Daca parchetul a declarat recurs nu veti mai putea declara ulterior recurs la recurs.