Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... carte funciara
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

carte funciara

buna ziua/as dori sa ma ajutati cu un sfat
vreau sa-mi fac cartea funciara imobil+teren si ma confrunt cu urmatoarea problema'
am hot. jud. definitiva in care se constata dreptul de prop asupra terenului,am copie dupa autorizatia de constr. a caseidar nu mai am originalul[a fost fura impreuna cu alte acte]
INTREBARE;POT LEGALIZA ACEASTA AUTORIZATIE SCOTIND COPII XEROX DIN ARHIVA JUDECATORIEI,DEOARECEA FOST PROBA IN DOSAR/
VA MULTUMESC ANTICIPAT.
Puteti solicita autoritatii emitente a autorizatiei de constructie sa va elibereze document egal ca si valoare juridica cu autorizatia de constructie