Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Grupe de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Grupe de munca

Buna ziua.
Oare de ce legiuitorul a modificat denumirea grupelor de munca din sistemul de acordare a unor drepturi ce decurg din conditiile de munca, in ceea ce priveste denumirea acestora, deoarece conform DEX-ului limbii romane "DEOSEBIT" are aceeasi explicatie cu "SPECIAL", in conditiile in care cele doua cuvinte definesc grupe distincte si total diferite.
Poate vi se pare iesit din comun ceea ce am intrebat, dar, incerc sa inteleg.
Multumesc.
Din aceleasi motive pentru care a crescut varsta de pensionare si stagiul complet de cotizare.
Cui trebuie sa te adresezi pentru a semnala si eventual corecta acest aspect?
Puteti solicita modificari legislative deputatului sau senatorului din colegiul electoral in care domiciliati.
Multumesc.