avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 515 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general achizitie intracomunitara
Discuție deschisă în Contabilitate în general

achizitie intracomunitara

Buna ziua ,
In luna aprilie am avut achizitie intracomunitara in val de 61900 euro (270.794 lei).Avand in vedere ca val achizitiei este sub 300.000 ron am inteles ca nu trebuie completata declaratia Intrastat si va rog sa-mi spuneti daca se completeaza decl 390 si pana la ce data ?
Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: romanescui , utilizator 08:37, 15 Mai 2012
completati D 390 pana la pana la 25.05.2012
Multumesc de raspuns !

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Achizitie intracomunitara nicoletabis nicoletabis Administratorul societatii este in Olanda pentru a achizitiona un utilaj, nu s-a inregistrat in ROI inainte de a efectua achizitia( firma este platitoare de ... (vezi toată discuția)
Tva trimestrial, achizitie intracomunitara felisana felisana Am o firma de tranport marfa cu cifra de afaceri in jur de 40000 euro, care depune tva trimestrial. In data de 2 februarie a achizitionat o piesa din Germania ... (vezi toată discuția)
Comert intracomunitar - decont tva abibulaleila abibulaleila BUNA ZIUA Am si eu o intrebare am o societate care cumpare lemne din Bulgaria si le vinde in Romania. am facut cerere pentru a ma inregistra in registrul ... (vezi toată discuția)