Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... drepturi salariale
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

drepturi salariale

Buna ziua,
Sunt angajata la o soc cu contract de munca de 8 ore pe perioada nedeterminata din iunie 2011,in luna dec 2011 soc a avut unele probleme economice,din care cauza patronul a hotarat ca timpul de lucru sa fie redus la jumatate(si salariul de asemenea),concomitent timp de 3 luni am fost si in concediu fara plata.
A-s dori sa stiu,in ce fel ma afecteaza toate aceste fapte la pensie?Mentionez ca am o vechime in munca de 24 ani.
Multumesc,o zi buna!
Cele 3 luni de concediu fara plata nu vor constitui stagiu de cotizare (nu s-a platit CAS).
Perioada cu salariu mai mic va duce la un punctaj mai mic la pensie, implicit pensie mai mica.
multumesc frumos pt raspuns!