Forum Bani şi Afaceri ... Tedinţe imobiliare pret estimativ pe mostenire....?!?!?!....
Discuție deschisă în Tedinţe imobiliare

pret estimativ pe mostenire....?!?!?!....

Salutare!am si eu o problema la care,va rog,daca se poate sa ma ajutati cu niste informatii!
Dupa decesul parintilor,eu si fratele meu am ramas mostenitori pe casa parinteasca.curtea are in jur de 800mp,iar casa a fost reconstruita in totalitate de fratele meu,eu neparticipand deloc financiar.
Fiind casatorita si "asezata la casa mea", am convenit cu fratele meu,ca jumatatea mea de mostenire sa i-o cedez lui legal,in urma unei sume de bani,insa in necunostinta preturilor de pe piata imobiliara,nu as vrea sa pun un pret mic sau mare.
Casa este situata in oras,intr-o zona forte buna!
As vrea,va rog, sa ma ajutati cu un pret estimativ asupra "problemei".

Va multumesc,cu respect,Mihaela!
buna ziua ,
contactati un expert evaluator imobiliare si veti afla pretul exact al imobilului .
bafta .