Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Daca societatea isi suspenda activitatea iar eu voi fi ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Daca societatea isi suspenda activitatea iar eu voi fi concediata mai pot beneficia de indemnizatia pentru CCC?

sunt angajata de 3 luni la o societate si sunt insarcinata, problema este ca societatea urmeaza sa isi suspende activitatea, ce pot face eu in aceasta situatie? ma pot concedia? daca da nu mai pot beneficia de indemnizatia de 2 ani.....va rog daca stie cineva ce pot face in aceasta situatie sa imi spuna, pentru ca sunt foarte ingrijorata.....
multumesc mult