Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... consilieri locali
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

consilieri locali

Un consilier local validat . Poate fi locul sau declarat vacant daca partidul pe lista pe care a fost ales il demite.Mentionez dupa validare.

Alt caz . comisia de validare ii propune spre validare pe 2 consilieri locali dar in plen consilieri deja validati se abtin si cei 2 ramin nevalidati consiliul nu da o hotarare in acest caz . de validare sau invalidare.
Va multumesc .
legea 249/2006 afost declarata neconstitutionala art2 alin 1si 3 deci se mai aplica prevederile ei cu privire la art 9 lit h^ 1Pierderea calitati de membru al unui partid politicpe lista pe cae a fost ales. consilierul adica a fost demis?
inginelu, utilizator