Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... formular 010
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

formular 010

STIE CINEVA DACA LA ANGAJAREA PRIN CIM A UNEI FEMEI DE SERVICIU LA O ASOCIATIE DE PROPRIETARI TREBUIE DEPUS SI FORMULARUL 010 LA ADMINISTRATIA FINANCIARA? CONTRACTUL ESTE CU DURATA PARTIALA DE LUCRU.
VA MULTUMESC
Formularul 010 se depune pentru intreaga asociatie.
Daca nu mai aveati CIM-uri pana la angajarea femeii de serviciu, atunci trebuie sa il depuneti deoarece se modifica vectorul fiscal al asociatiei.
Daca mai aveti asemenea CIM-uri, nu trebuie depus.
elga50, moderator