avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 520 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... taxa auto poluare
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

taxa auto poluare

daca am vandut masina si nu am recuperat taxa ,o mai pot recupera ,taxa fiind platita de mine?
Cel mai recent răspuns: abby , utilizator 18:17, 22 Mai 2012
daca ami detineti actele masini ,poate
Da, puteti. Puteti obtine duplicate dupa actele de imnatriculare solicitand Politiei sa va elibereze un set de copii.
am copiile de la actele masini si originalul de la plata taxei.
se face cerere catre serviciul de inmatriculari si permise din judetul dvs
taxa 4 lei sau aceeasi valoare in timbre fiscale, asta difera de la un judet la altul, cel mai bine va interesati inainte , acolo unde depuneti si cererea pentru eliberarea dosarului duplicat depus de dvs la inmatricularea autoturismului in cauza
sunt obligati sa va raspunda in max 30 zile
de obicei trebuie sa va prezentati pentru ridicarea actelor solicitate
este suficient stiu eu copie ci solicitant, copie carte de identitate auto , si copie certificat de inmatriculare auto pe numele dvs


~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Diferenta taxa poluare vs. taxa de timbru Drujescu Drujescu Buna ziua.Eu am vandut masina si nu pot prezenta cartea masinii si talonul in original.Daca anexez numai copii dupa carte si talon plus copie si original dupa ... (vezi toată discuția)
recuperare taxa de poluare la auto vandut !? adonis33 adonis33 Se mai poate recupera taxa de poluare la un autoturism pe care l-am vandut ? Am toate documentele masini in copie xerox .Singurul document care imi lipseste ... (vezi toată discuția)
Inmatriculare autoturism flori_minicards flori_minicards Buna seara am cumparat un autoturism de la o doamna din Mehedinti masina a inscriso in 02/02 /2013 fara plata taxei de mediu dumneaei avand aceasta ... (vezi toată discuția)