Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... taxa auto poluare
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

taxa auto poluare

daca am vandut masina si nu am recuperat taxa ,o mai pot recupera ,taxa fiind platita de mine?
daca ami detineti actele masini ,poate
Da, puteti. Puteti obtine duplicate dupa actele de imnatriculare solicitand Politiei sa va elibereze un set de copii.
am copiile de la actele masini si originalul de la plata taxei.
se face cerere catre serviciul de inmatriculari si permise din judetul dvs
taxa 4 lei sau aceeasi valoare in timbre fiscale, asta difera de la un judet la altul, cel mai bine va interesati inainte , acolo unde depuneti si cererea pentru eliberarea dosarului duplicat depus de dvs la inmatricularea autoturismului in cauza
sunt obligati sa va raspunda in max 30 zile
de obicei trebuie sa va prezentati pentru ridicarea actelor solicitate
este suficient stiu eu copie ci solicitant, copie carte de identitate auto , si copie certificat de inmatriculare auto pe numele dvs