Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA tva agentie de turism
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

tva agentie de turism

Avem câteva nelamuri cu privire la regimul de TVA aplicat serviciilor de turism prestate de catre agentia noastra:

- în cazul pachetelor de servicii turistice externe (bilet de avion parcurs extern + servicii de cazare şi masa), care este regimul de TVA pe care noi trebuie să îl trecem pe factura pe care o inmanam clientilor nostrii ?

- dar în cazul cazarilor externe, cu masa, fără transport ?

- dar în cazul cazarilor externe fără masa, daca exista vreo diferenta?

- în cazul transporturilor externe?

- în cazul în care noi primim un comision pentru servicii prestate catre alti furnizori, care este regimul de TVA al acestui comision ?=D>
Multumesc.

raspunsurile le gasiti aici:
[ link extern ]