avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 573 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... spor de periculozitate sau alte feluri de sporuri ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

spor de periculozitate sau alte feluri de sporuri pentru firme private care colecteaza deseuri

Va rog sa-mi spuneti in ce act normativ sunt reglementate sporurile pe care o firma privata care presteaza servicii de colectare a deseurilor e obligata sa le dea salariatilor (in afara de codul muncii). M-ar interesa sporuri de periculozitate, s.a. de acest gen. Va multumesc.

Alte discuții în legătură

Spor fidelitate nicole28C nicole28C sunt angajata in functia de jurist consult la o firma privata iar seful meu mi-a cerut sa imi fac un contract de fidelitate mie si la inca 3 persoane din ... (vezi toată discuția)
Zile libere c_andreea c_andreea Buna ziua, spuneti-mi va rog daca exista o lege cu privire la zilele libere luate pentru evenimente gen nunta, in cazul in care in contractul de nunta nu se ... (vezi toată discuția)
Munca in conditii speciale anna_ema anna_ema buna ziua deoarece lucrez 8 ore la calculator in fiecare zi,am dreptul la vreun spor suplimentar? (vezi toată discuția)