avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1940 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... cum sa fac sa ii ramana apartamentul fiicei mele?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

cum sa fac sa ii ramana apartamentul fiicei mele?

acte de mostenire ficei mele,pe apartamentul care il detin cu sotul meu fiind singurul copil.in caz de se casatoreste sa fie singura propietara.dupa decesul nostru
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 09:53, 26 Mai 2012
N-ar trebui sa faceti nimic, fiica oricum va mosteneste, iar bunurile mostenite raman proprii ale ei.
Daca vreti sa-i dati de acum, ii puteti dona exclusiv ei

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recasatorie , ce se intampla cu fiul mostenitor magika2002 magika2002 Buna ziua, as dori sa ma recasatoresc, eu am o garsoniera si o fata iar sotul o casa si un baiat . Ce drepturi are baiatul lui in garsoniera mea, si ... (vezi toată discuția)
Va supun atenției următoarea speta: soțul a divorțat de soție ... gabibotea gabibotea Va supun atenției următoarea speta: Soțul a divorțat de soție cu care are un copil major. Împreună au un apartament. Nu s a făcut partajul. Copilul a ... (vezi toată discuția)
Donatia e sigura? anonimiu anonimiu Buna ziua! Sunt casatorit de 2 ani.Am o casa cumparata inainte de casatorie pe numele meu si un apartament tot pe numele meu cumparat in timpul casatoriei bun ... (vezi toată discuția)