Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... cum sa fac sa ii ramana apartamentul fiicei mele?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

cum sa fac sa ii ramana apartamentul fiicei mele?

acte de mostenire ficei mele,pe apartamentul care il detin cu sotul meu fiind singurul copil.in caz de se casatoreste sa fie singura propietara.dupa decesul nostru
N-ar trebui sa faceti nimic, fiica oricum va mosteneste, iar bunurile mostenite raman proprii ale ei.
Daca vreti sa-i dati de acum, ii puteti dona exclusiv ei