Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... cum putem accesa fonduri pt o societate comerciala
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

cum putem accesa fonduri pt o societate comerciala

va rog sa imi spuneti daca putem beneficia de fonduri pt dezvoltarea unei intreprinderi mici care se ocupa cu fabricarea de canapele, pana acum toate incercarile au fost fara raspuns si mai mult suntem in ceata la acest subiect. Multumesc.
Exista posibilitatea:
AXA PRIORITARA 1 – Un sistem inovativ si eco-eficient de productie
1.1. Investitii productive si pregatirea pentru concurenta pe piata a intreprinderilor, in special IMM-uri;
O 111. Sprijin financiar in valoare de pana la 1.075.000 lei acordat pentru investitii in IMM-uri
deschisa pana in 10 iulie.
Detalii:
[ link extern ]
Cititi ghidul solicitantului sa vedeti daca va incadrati in conditiile de eligibilitate.
O alta posibilitate ar fi Programul KOgalniceanu, desi este putin controversat.
O alta solutie ar fi sa mergeti la Finante sa va interesati de ajutorul de stat. Gasiti detalii:
[ link extern ]

Daca sunteti din mediu rural se poate accesa masura 312:
[ link extern ] /