Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... pasaport
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

pasaport

buna seara..am si eu o intrebare. pasaportul copilulu meu expira pe 21 iulie, dar eu vreau sa plec cu el pe 28 iunie.intrebarea mea este.pot face cerere de eliberarea unui nou pasaport aici in romania, si ei sa il trimita apoi la consulat in italia?si eu sa il iau de la consulat?multumesc frumos!
vreau sa va anunt, k am depus actele pentru pasaport, in romania, si o sa il primesc aici la milano.am depus actele pe 28 iunie, si il primesc pe 8 august.si am iesit fara probleme din tara cu pasaportul vechi, chiar daca mai era valabil doar 20 de zile. sper sa fie de folos si pentru alte persoane aceasta informatie.