Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... taxe vinzare teren
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

taxe vinzare teren

Am vindut un teren si chiar am pus o intrebare pe forum ce taxa voi plati ptr. vinzare;raspunsurile au fost de 2 % din valoare ptr. ca terenul a fost dobindit acum 10 ani. Azi la notar am avut o mare surpriza ptr. ca taxa era de 5 ori mai mare decit ma asteptam si mi s-a spus ca se calculeaza in functie de grila de impozitare a notarilor. Unde as putea gasi aceasta grila? Va multumesc
Grila de expertiza notariala este de uz intern(nu o puteti "gasi" undeva), dar daca aveti dubii in privinta minimului admis pe zona respectiva puteti cere informatii la un alt birou notarial din aceeasi circumscriptie.
Daca sunteti din Bucuresti este urmatoarea: [ link extern ]
Sint din Cluj. Oricum multumesc